Po praėjusių metų lygoje buvo nemažai pasikeitimų. Panevėžio „Ekranas“, Kauno „BE1 NFA“, „Garliava“ ir „Šiauliai B“ papildė Pirmos lygos komandų sąrašą, Vilniaus „Panerys“ išnyko iš futbolo žemėlapio, BFA B, „Nevėžis B“ neteikė paraiškos licencijai gauti, o „Kauno Žalgirį C“ pakeitė klubo B komanda.

Pasitraukusias komandas pakeitė nauji vardai: po daugelio metų į futbolo žemėlapį sugrįžo Tauragės „Tauras“, taip pat prie lygos prisijungs FSK „Radviliškis“ bei Vilniaus „TransINVEST“, „Jonava B“ ir iš Pirmos lygos iškritusi „Sūduva B“.

Trijų apžvalgų metu jums bus trumpai pristatytos visos lygos komandos. Jūsų dėmesiui – pirmasis šešetukas.

Utenos „Utenis“

Praėjusiais metais keturioliktą vietą lygoje užėmęs, o šiemet beveik visą sudėtį išsaugojęs Utenos „Utenis“ norėtų kilti aukštyn. Ir ne šiaip aukštyn, o bent aštuoniomis vietomis į viršų. Komandos pagrindą, kaip ir pastaraisiais metais, sudarys jauni akademijos auklėtiniai. Tarp praradimų klubas pažymi Augustino Bulkos išvykimą, o kaip pastiprinimą mini Kirilo Levšino pavardę.

„Aišku, dar šiek tiek laiko yra. Gali būti, kad spėsime užregistruoti dar ką nors. Būsimame sezone minimalus tikslas – papulti į dešimtuką, maksimalus tikslas – vieta šešete“, – sakė klubo direktorius Marius Treimakas.

„Šilutė“

Praėjusius metus ant šeštojo laiptelio užbaigusi „Šilutė“ tarpsezonį pasitiko, pagaliau, pakeista stadiono danga. Klubo vadovas Romualdas Taršauskas neslepia, kad būtent šis pasikeitimas yra didžiausias „Šilutės“ laimėjimas tarpsezonyje.

Kalbant apie sudėtį, tai pasikeitimų netrūksta. Būrį komandą palikusių žaidėjų pakeitė kiti, tarp kurių puikiai žinomi Erikas Vainoras ar Gvidas Juška. Priminsime, kad 39-erių veteranas per savo karjerą „Šilutėje“ žaidė net tris kartus – 2005, 2008 ir 2014 metais.

„Kol infrastruktūra galutinai nesutvarkyta, didelių ambicijų neturime. Mums pakeitė dangą – džiaugiamės. Pastatys tribūnas, sutvarkys administracines patalpas – džiaugsimės dar labiau. Ir būtent tuomet, kai būsime maksimaliai pasiruošę, galvosime apie aukštesnius rezultatus. Dabar galvojame, kad mus tenkintų patekimas į dešimtuką.

Esu tikras, kad situacija per dvejus – trejus metus pasikeis. Dabar svarbu išlaukti ir neperskubėti“, – sakė R. Taršauskas.

Joniškio „Saned“

Praėjusiais metais vos ant 15-ojo laiptelio buvę joniškiečiai tarpsezonyje nusprendė, kad atėjo laikas keisti požiūrį ir ne tik dalyvauti, bet ir laimėti. Svarbiausia, kad tas požiūris keičiasi ne tik kalbomis, bet ir darbais.

Pagal sudėtį, kurioje yra ir Ričardas Beniušis, ir Ramūnas Mačežinskas, ir Darius Isoda, ir Marius Papšys, ir Marius Šluta, galima daryti išvadą, kad joniškiečiai bus vieni favoritų laimėti LFF II lygą. Maža to, komanda jau pasipildė dviem legionieriais, artimiausiu metu žada paskelbti apie dar du žaidėjus, turinčius A lygos patirties.

„Bandome sukurti kolektyvą, kuris galėtų kovoti dėl prizinių vietų ir kitam sezonui iškovotų vietą Pirmoje lygoje. Būtų geras laikas, nes kitąmet planuojame atsidaryti stadioną.

Daug kas klausia, kodėl būtent šiemet nusprendėme stiprinti pajėgas? Nėra taip, kad šiemet nusprendėme. Tai brendo ilgą laiką. Šiemet, galbūt, taip sutapo, kad mūsų jaunimas auga, tačiau neturi į ką lygiuotis. Būtent, šį požiūrį norėjome pakeisti“, – sakė komandą treniruojantis Edmundas Bernotas.

Vilniaus „Viltis“

„Saned“ nėra vienintelė komanda, kuri tikisi būsimame sezone patriukšmauti. Tą patį galima pasakyti ir apie sostinės „Vilties“ ekipą, kuri praėjusį sezoną užbaigė ant dešimtojo laiptelio. Kodėl staiga ji turėtų taip stipriai šokti į viršų? Komandos vadovas Mindaugas Bielinskas turi savo versiją.

„Planuojame tapti čempionais. Mūsų devizas: arba šiemet, arba niekada. Lyginant su praėjusiais metais, lyga šiemet bus susilpnėjusi, todėl renkame sudėtį, kad galėtume laimėti. O kaip pavyks – ateitis parodys.

Be abejo, sunkiausia prognozuoti naujas komandas. Vis tik, atrodo, kad šiemet tokių ryškių favoritų kaip pernai, nebus. Mes patys, nuėmus pernykštį ketvertą, būtume buvę vos per kelis taškus nuo prizinių vietų. Labai svarbu, kad išsaugojome branduolį“, – sakė M. Bielinskas.

Klaipėdos FM

Praėjusiais metais LFF II lygoje debiutavusi Klaipėdos FM ekipa pirmąjį sezoną užbaigė septynioliktoje vietoje. Nepaisant tokio rezultato, vadovai tikina, kad sezonas buvo geras. Kaip taip gali būti? Gali, kai tavo tikslas yra sėkmingai integruoti mokyklos auklėtinius į suaugusiųjų futbolą. Beje, toks pat tikslas bus keliamas ir šiemet.

„Jei žiūrėtume į užimtą vietą, tai mūsų debiutas nebuvo labai sėkmingas. Tačiau ne tai svarbiausia – žymiai svarbiau, kad mūsų vaikinams tas sezonas buvo didžiulis postūmis į priekį ir jie gavo labai daug neįkainojamos patirties.

Praėjusių metų LFF II lyga dėl išsiplėtusios geografijos buvo labai įdomi. Ji tapo profesionalesnė, todėl žvelgdamas ir iš šio taško, sakau, kad metai buvo neblogi.

Šiemet stengsimės kovoti dėl aukštesnių vietų. Norėtųsi pakliūti į dešimtuką. Bet kokiu atveju, ir toliau versimės tik mokyklos pajėgomis. Komandos sudėtį sudarys 15 – 17 mūsų pačių auklėtiniai. Iš šalies tikrai nieko nekviesime“, – sakė Klaipėdos FM direktorius Audrius Žuta.

Kybartų „Sveikata“

Naglio Miknevičiaus treniruojama Kybartų „Sveikata“ praėjusį sezoną baigė aštuntoje vietoje. Toks pat tikslas keliamas ir būsimam sezonui.

„Dėl pasikeitimų sudėtyje dar laukiu žinių. Gali būti, kad įsilies keli žaidėjai, bet tai turėtų paaiškėti iki savaitgalio. Netekome vieno iš vedančių žaidėjų, bet papildymas turėtų tai kompensuoti. Komandos „stuburas“ turėtų išlikti nepakitęs, o uždaviniai – nelikti žemiau nei pernai, o gal ir pakilti aukščiau“, – sakė treneris N. Miknevičius.

 

Kauno „Fortūna“

Praėjusiais metais paskutinę vietą užėmusi Kauno „Fortūnos“ futbolo mokykla šiemet žada žengti nemenką žingsnį į priekį. Tokį tikėjimą suteikia septyni naujokai, tarp kurių – ir A lygos patirties turintis Povilas Malakas ar Titas Daškus. Be to, skirtingai nuo praėjusių metų, „Fortūnos“ sudėtis nebus vien lietuviška. Jau dabar į ekipą yra atvykęs legionierius iš Nigerijos.

„Pernai žaidė jokios patirties neturintis jaunimas, o šiemet mūsų veidas bus pasikeitęs. Norime per trejus metus sukurti konkurencingą komandą, šiemet tam dedame pirmą žingsnį“, – sakė treneris Audrius Jagintavičius.

Vilniaus „TransINVEST“

Praėjusiais metais VRFS III lygoje žaidę „VGTU Vilkai“ šiemet ne tik žengė į aukštesnę lygą, ne tik pakeitė pavadinimą, bet ir nestokoja ambicijų patriukšmauti čia. Galima pradėti nuo to, kad tarpsezonyje į komandą buvo pakviesti Pirmos ar net A lygos patirties turintys futbolininkai, tokie kaip Marius Šalkauskas, Karolis Čirba, Mantas Makutunovičius, Andrius Kazakevičius, Gajus Kulbis, Aurimas Tamaliūnas bei kiti.

„Žaidėjų aprinkome neblogų, bet kaip atrodysime kitų komandų fone, galime tik spėlioti. Dėl to konkretaus tikslo nekeliame, tiesiog norime pasirodyti kuo geriau. Dar prieš Naujus metus pradėjome pasiruošimą sezonui, tad bent jau fiziškai turėtume būti pasiruošę neblogai. Vis tik, pasikartosiu, nežinome kitų komandų galimybių, dėl to į būsimą sezoną žiūrime atsargiai“, – sakė treneris Giedrius Barevičius.

Kauno rajono „Hegelmann“ B

Praėjusiais metais LFF II lygoje debiutavusi „Hegelmann“ B komanda turnyro lentelėje liko trylikta. Atrodytų, rezultatas ne stebuklingas, tačiau klubo vadovai į tai žiūri paprastai – svarbiausia, kad galėtų tobulėti jaunimas.

„Norime, kad žaidybinio laiko gautų tie, kurie neprasimuša į A komandą. Be abejo, jie prisidės prie B ekipos. Taip pat turime nemažai 2001 metų gimimo žaidėjų, „Hegelmann“ darbuotojų, kurie dar nori pažaisti, pridėkime tuos, kuriems reikia žaidybinio laiko po traumų. Apskritai, šiemet galvojame apie tai, kaip apšaudyti komandą, o kitąmet, kai kursime visą piramidę, tai ir tikslus kelsime atitinkamus“, – sakė klubo vadovas Dainius Šumauskas.

Alytaus „Dainava“ B

Tikslą auginti jaunimą turi ir „Dainavos“ klubo vadovai, kurie į Antrą lygą mes 2003–2007 metų gimimo jaunimą. Vieni bus iš A komandos, kurie negaus žaidybinio laiko, kiti bus tie, kurie „Dainavos“ pagrindą turėtų sudaryti po kelių metų.

„Norime patekti į dešimtuką tam, kad antrajame rate galėtume žaisti su pajėgesniais varžovais. Apskritai, B komandos užduotis – jaunimo ugdymas“, – sakė „Dainavos“ vadovas Rimas Kantaravičius.

Vilniaus „Ateitis“

Ne vienerius metus pirmajame dešimtuke sezoną užbaigdavusi Vilniaus „Ateities“ komanda pernai stipriai atjaunino sudėtį ir tai lėmė gerokai prastesnius rezultatus.

Nepaisant to, ir šiemet ekipos pagrindą sudarys 2005–2006 metais gimę auklėtiniai, o prie ekipos vairo ir toliau stovės treneris Edvardas Malkevičius.

„Jaunimo tikslas – žaisti ir kaupti patirtį. Reikia pažymėti, kad jaunimui padės keli vyresni žaidėjai, kurie į žaidimą turėtų įnešti ramybės. Tikslų kažkokių specialių nekeliame, bet į aikštę tikrai neisime pralaimėti. Norėtume pamatyti jaunų žaidėjų progresą ir kaupiamą meistriškumą. Tikimės, kad būsime aukščiau nei praeitą sezoną. Būtų smagu, kad būtume arčiau geriausiųjų dešimtuko“, – sakė komandos vadovas Šarūnas Beivydas.

Vilniaus „Žalgiris“ C

„Žalgiriečio“ akademiją lankantys, tačiau dar A ir B komandų lygio nesiekiantys jaunieji futbolininkai atstovaus „Žalgirio“ C komandai bei dės pagrindus Pirmai lygai. Kaip sako komandos vadovas Žydrūnas Grudzinskas, šios ekipos žaidėjų tikslas – susipažinimas su vyrų futbolu.

„Net jei šiandien vaikinai netraukia A ar B komandų lygio, jie kas savaitę turėti gauti žaidybinę patirtį. Vaikinai turės progą pasivaržyti su vyrais, taip pat turės susipažinti su kitu greičiu ir kita jėga. Kažkam tai bus pakopa į aukštesnį lygį“, – sakė Ž. Grudzinskas.

 

FSK „Radviliškis“

Praėjusiais metais III lygoje žaidę radviliškiečiai nusprendė pakelti sparnus bei naująjį sezoną pasitiks Antroje šalies lygoje. Dar neprasidėjus pirmenybėms, pirmąją pergalę naujokai jau iškovojo – jie savo gretose išsaugojo nemažai aukščiausios lygos patirties turintį Roką Gedminą.

Apskritai, „Radviliškio“ sudėtis nuo praėjusių metų nepasikeitė, nors planų įtraukti penkis naujus žaidėjus buvo.

„Į kiekvienas rungtynes eisime tam, kad laimėtume. Išties nežinome, kaip atrodysime varžovų fone, todėl ilgalaikių tikslų nekeliame. Eigoje matysime, kokie esame ir ko galime siekti. Liekame pernykštės sudėties ir tikimės geriausio“, – komentavo „Radviliškio“ vadovas Mindaugas Urbonavičius.

Tauragės „Tauras“

Legendinis Tauragės „Tauras“ sugrįžta. Dvejus metus niekur nedalyvavęs, o po to dvejus metus apskrities pirmenybėse žaidęs Tauragės flagmanas šiemet sugrįžta į šalies pirmenybes. Ir sugrįžta ne tam, kad dalyvautų, o tam, kad laimėtų. Tą įrodo ir ketverios kontrolinės rungtynės, per kurias buvo iškovotos trys pergalės.

Aukščiausios lygos patirties turintys Deividas Malkevičius, Simas Babilius, Karolis Gečas turėtų tapti „Tauro“ lyderiais“, o pati komanda – per dvejus metus iškovoti kelialapį į Optibet I lygą. Bent jau dabar matoma tokia klubo vizija ir keliamas toks tikslas.

„Kaip ir dauguma LFF II lygos komandų, bandysime integruoti jaunus žaidėjus į vyrų futbolą. Tačiau tuo pačiu suprantame, kad vien su jaunais žaidėjais didelių pergalių nepasiektume, todėl jaunimui kompaniją sudarys ir vyresni kolegos. Grįžtame vien tik su tauragiečiais, kad savivaldybei parodytume, jog tokiame lygmenyje galime konkuruoti ir su vietiniais.

Turime išsikėlę du tikslus. Maksimalus – vieta penketuke, minimalus – po pirmojo rato neiškristi iš pirmojo dešimtuko. Dar po metų žiūrėsime dar toliau, nes galvosime, kaip iškovoti kelialapį į Pirmą lygą. Kaip bebūtų, tikrai būsime konkurencinga komanda“, – sakė „Tauro“ treneris Darius Stažys.

Telšių „Džiugas“ B

Praėjusiais metais priešpaskutinę vietą lygoje užėmę jaunieji džiugiečiai per tarpsezonį nepasistiprino nė vienu naujoku. Tiesa, kaip sako klubo vadovas Martynas Armalis, visi žaidėjai tapo metais vyresni ir turintys vienų metų II lygoje žaidimo patirtį. Kaip ir pernai, šiai komandai ilgalaikiai tikslai nekeliami, svarbiausia jaunimui integruotis į vyrų futbolą.

„Komanda pastatyta 2006 metų gimimo vaikinų pagrindu. Pernai žaidėjai buvo penkiolikmečiai, šiemet jie bus šešiolikmečiai. Atskiro pastiprinimo neieškome.

Mūsų supratimu, turi žaisti tie, kurie reguliariai treniruojasi. Gal komanda ir nebus pati stipriausia, bet svarbu, kad tie, kas bus, atiduotų save šimtu procentų“, – sakė M. Armalis.

„Nebuvo lengva praėjusį sezoną, nebus lengva ir šį. Žinoma, priimsime ir žaidėjus iš pagrindinės komandos, padėsime atsistatyti po traumų, kad į komandą grįžtų visiškai pasiruošę. Po sunkaus praėjusio sezono keli berniukai gavo kvietimą treniruotis su pagrindine komanda, du žaidžia Pirmoje lygoje Plungės „Babrungo“ komandoje.

Mūsų tikslas ir yra, kad mūsų vaikinai žaistų jei ne aukščiausioje lygoje kol kas, tai bent Pirmoje ir joje būtų matomi“, – vadovui antrino „Džiugo“ B vyriausiasis treneris Vijūnas Vasiliauskas.

„Kauno Žalgiris“ B

Praėjusį sezoną Pirmos lygos turnyrinės lentelės apačioje likęs „Kauno Žalgirio“ rezervas šiemet varžysis trečiajame pagal stiprumą šalies divizione. Pati ekipa pernelyg nesikeis, jai vadovaus treneris Dominykas Galkevičius.

„B komandos pagrindinis tikslas – suteikti žaidybinio laiko mažiau žaidžiantiems A komandos žaidėjams bei suteikti šansą jaunimui gauti žaidybinės praktikos vyrų futbole. Iš naujo sezono tikimės jaunų žaidėjų augimo, atsidavimo kiekvienose rungtynėse ir gerų rezultatų“, – sakė D. Galkevičius.

Marijampolės „Sūduva“ B

Su panašiais iššūkis, kaip „Kauno Žalgiris“, susiduria ir „Sūduvos“ klubas, kurio antroji komanda pernai po pereinamųjų rungtynių nusileido „Garliavai“ bei iškrito į II lygą. Nepaisant to, kad ir šiemet komandai atstovaus jaunimas, tikslas – sugrįžti į antrąjį pagal stiprumą šalies divizioną.

„Kadangi iškritome iš Pirmos lygos, tai tikslas vienas – sugrįžti į Pirmą lygą ir jokios kitos vietos netenkins. Kaip ir praėjusiais metais, šį sezoną komandos pagrindą sudarys 2005 metais gimę jaunuoliai, keli 2004 metais gimę vaikinai ir su pirma komanda besitreniruojantys jaunuoliai.

Nors komanda bus jauna, tačiau kai kurie jaunuoliai jau du sezonus žaidžia su vyrais. Nors jiems dar tik po 16–17 metų, tačiau patirties komanda jau turės. Na, o siekis B komandos yra toks kaip ir visų B komandų – suteikti kuo daugiau žaidybinio laiko jaunimui, žaidžiant tarp vyrų bei juos kiek įmanoma geriau paruošti pirmai komandai“, – sakė jaunųjų sūduviškių treneris Dovydas Lastauskas.

„Jonava“ B

Dar neprasidėjus naujajam LFF II lygos sezonui, „Jonavos“ B būsimą pasirodymą galima skelti į dvi dalis – iki birželio pabaigos ir po jos. Situacija tokia, kad praėjusį rugpjūtį, kai pagrindinė „Jonavos“ komanda žaidė Pirmoje lygoje, akademijos jaunimas buvo užregistruotas į Lietuvos jaunimo U-19 čempionatą. Tame čempionate jonaviškiams sekasi taip, kad jie yra palypėję į turnyro lentelės viršūnę.

Pagrindinei komandai patekus į „Optibet A lygą“, pagal nuostatus Optibet I arba II lygoje turi atsirasti klubo B komanda. O ta komanda ir turėtų būti jau minėta Lietuvos jaunimo čempionato lyderė.

„Būsime neįdomūs, bent jau pirmoje sezono pusėje. Jonavai iškovoti medalius jaunimo čempionate būtų didelis laimėjimas, todėl pagrindiniai žaidėjai ir toliau atstovaus šiai komandai. Kitaip tariant, LFF II lygoje sezoną pradės U-19 rezervas ir dar jaunesni žaidėjai.

Aišku, galėtume abiejose lygose dubliuoti žaidėjus, tačiau turiu karčią patirtį šiuo klausimu, todėl rizikuoti nenoriu. Aišku, situacija kardinaliai pasikeis, kai jaunimo čempionatas baigsis. Tuomet „Jonava“ B taps stipresnė ir konkurencingesnė“, – sakė treneris Gediminas Zdanevičius.