Sezonas, atnešęs mums bronzos medalius, baigtas, ateina metas pakalbėti ir apie metų geriausius. Nors futbolas – komandinis žaidimas, jame svarbios ir asmenybės. Tad nenuostabu, kad dažniausiai po sezonų yra renkami labiausiai pasižymėję komandų žaidėjai.

Šį kartą mūsų dėmesio sulaukė vienas iš komandos „legionierių“ Aistis Stanaitis. Nors pagal tai kaip gerai jis įsiliejo į komandos gretas, drąsiai galima Aistį laikyti savu! Uždavėme keletą klausimų Aisčiui, bet prieš tai paprašėme šį žaidėją apibūdinti komandos trenerį Naglį Miknevičių.

„Aistis – vienas iš universaliausių žaidėjų „Sveikatoje”, galintis sužaisti praktiškai bet kurioje pozicijoje. Žaidėjas, labai daug duodantis komandai, balansuojantis jos žaidimą. Gali būti aštrus atakuodamas, keliose rungtynėse jo veiksmai buvo lemiami, padėję perlaužti rungtynių eigą. Tuo pačiu – protingas žaidėjas, geba „netraukti užvalkalo į save”, nesivaiko kažkokių asmeninių rodiklių, o dirba ekipos labui. Korektiškas, kultūringas bendraujant, manau komandoje turi pelnytą ir užsitarnautą autoritetą. Labai nudžiugau (bet nenustebau) kad buvo išrinktas geriausiu Lietuvos mažojo futbolo čempionato žaidėju. Linkėčiau ties tuo nesustoti, atstovauti Lietuvos mažojo futbolo rinktinei, o kartu – ir siekti naujų tikslų su „Sveikata”, – kalbėjo treneris.

O dabar – keli klausimai pačiam Aisčiui.

Jau kelis sezonus atstovauji Kybartų „Sveikatai”. Kaip atsiradai komandoje ?

Komandoje atsiradau Vaido Norkeliūno dėka. Kartu žaidėme Kaune (už „Arsenalo” ekipą), jis pasiūlė pabandyti jėgas ir atstovaujant „Sveikatai”.

Nėra lengva ir paprasta aukoti savo laiką rungtynėms, treniruotėms. Kas tave skatina tą daryti ?

Be abejo, noras žaisti futbolą. Galima sakyti, kad futbolas, sportas yra mano gyvenimo būdas, hobis, laisvalaikis.

Iš pažiūros esi vienas ramiausių komandos narių. Kas tai lemia ?

Sakyčiau tai mano charakterio bruožas, nepasiduodu emocijoms taip greitai, kaip kiti.

Koks buvo tavo kelias į futbolą?

Turbūt kaip ir daugelio – nuo vaikystės pamėgau šią sporto šaką. Treniruotes padėjau lankyti nuo 8 metų ir nuo to laiko mes- neatskiriami.

Užsiiminėji ir kita sporto šaka. Papasakok daugiau apie tai.

Taip, lankau karate treniruotes. Šią sporto šaką propaguoju jau 15 metų. Kartu su futbolu ji užima labai didelę vietą mano gyvenime.

Vedi vaikams karate treniruotes, ko gero, turi tam pašaukimą ? Kas įdomiausia ir kas sunkiausia  šiame darbe?

Taip, dirbu su vaikais, mokinu juos karate. Dėl pašaukimo man pačiam sunku spręsti, bet kol kas dirbti sekasi, manau, neblogai. Sunkiausia vaikams būna susikoncentruoti sistemingam darbui. O smagiausia, be abejo, kai auklėtiniai laimi varžybose.

Grįžkime prie futbolo. Šiemet tau – gana sėkmingi ir „medalingi” metai tau pačiam, sulaukei ir asmeninio  įvertinimo. Kaip manai, kokios to priežastys ?

Dažniausiai gana kritiškai vertinu savo žaidimą, nelaikau save ypač talentingu ar geru  futbolininku. O daugiausiai pasiekti  pavyksta  pastangomis bei juodu darbu. Gal tai turi įtakos ir mano vertinimui, užsitarnauti komandos draugų, varžovų pagarbą.

Kas tau pačiam geriausiai sekasi aikštėje, kurioje pozicijoje maloniausia žaisti?

Nuo vaikystės dažniausiai žaisdavau kraštiniu saugu, aikštės krašte ir jaučiuosiu geriausiai. Galvoju, man sekasi jungtis į atakas, aštrinti jas. Taip pat nevengiu gintis, ardyti varžovų veiksmus.

Tavo artimieji, šeima, draugai – ar nepyksta, kad dalį bendravimo laiko  „nuvagi” ir skiri „Sveikatai”?

Ne, nepyksta, nes dažniausiai mano šeima važiuoja kartu su manimi J.

Ką žinojai apie Kybartus ir jų futbolo komandą  prieš prisijungdamas prie „Sveikatos” ?  Ar tos žinios dabar pagilėjo ?

Žinojau, kad gana pajėgi komanda, su kai kuriais jos  žaidėjais tekdavo žaisti ir Kaune, jie ten gyveno. Dabar Kybartus pažįstu gerokai daugiau, o išskirtinė savybe laikyčiau labai gerą  futbolo atmosfera,  kuri ypač jaučiama, kai žaidžiame namų aikštėje.

Ko norėtum iš sekančio sezono sau ir ko palinkėtum komandos draugams?

Sau norėčiau palinkėti, kad žaisti sektųsi dar geriau, o komandos draugams ir visam „Sveikatos” kolektyvui linkiu laimėti II lygos pirmenybes, mes  apie tai jau seniai svajojame…

Dėkui. Linkime tavo norų išsipildymo!