Rytoj

Kybartų „Sveikata“ pradeda šių metų futbolo sezoną. Pirmose LFF II lygos pirmenybių rungtynėse išmėginsime jėgas su FK Garliava ekipa. Rungtynių pradžia – 14:00, jos vyks naujame Garliavos futbolo stadione. Deja, ir šį kartą – be žiūrovų.
Mintimis apie prasidedantį sezoną, nuotaikas komandoje, lūkesčius ir realybę pasidalino vienas iš komandos trenerių štabo narių Naglis Miknevičius.
-Treneri, kada pradėjote pasiruošimą ir kaip jis vyko?
-Pirmenybės šiais metais prasideda kur kas anksčiau, nei įprasta, tad ir ruoštis joms pradėjome kaip niekad anksti – pirmą kartą susirinkome sausio pabaigoje. Žinant kokia situacija šalyje, turime būti ypač dėkingi komandos vadovams, rėmėjams, Marijampolės apskrities futbolo federacijai už suteiktas sąlygas treniruotėms, galimybę sužaisti suplanuotas kontrolines rungtynes. Pirmenybės nusimato ilgos, palyginčiau jas su maratono bėgimu, tad išbandymai laukia nelengvi.
-Kontrolinių rungtynių rezultatai didelio optimizmo nekelia…
-Na taip, niekam nėra smagu pralaimėti, nors ir kontrolinėse rungtynėse. Kita vertus, tam jos ir rengiamos, kad labiau pamatytume savas silpnas vietas, išbandytume naujas idėjas, įvertintume, kiek patobulėjęs jaunimas. Žaidėme su pakankamai rimtais varžovais – dauguma jų rungtyniauja (arba ruošėsi rungtyniauti) Pirmoje lygoje, tad nebuvo lengva. O žiūrint filosofiškai – kiekvienas pralaimėjimas – žingsnis pergalės link, ir atvirkščiai (šypsosi).
– Kokie pasikeitimai įvyko komandos sudėtyje ?
-Kardinalių pokyčių nėra daug, vis tik stengiamės išlaikyti savą identitetą – remtis daugiausiai vietinėmis futbolo jėgomis. Palyginus su praeitu sezonu, netekome kelių žaidėjų, tačiau, kaip sakoma, tuščia vieta nebūna- į jų vietą pasikvietėme pamainą. Be abejo, įsilieti į komandą ne visiems kartais pavyksta, tas procesas, galima sakyti dar vyksta. Labai patenkintas esu nauju vartininku -Justinu Popiera, taip jau sutapo, kad šioje pozicijoje dabar turime problemų dėl traumų. Komandos paraiškoje bus ir jaunas vaikinas Deimantas Jakubavičius – jam dar reikia nemažai tobulėti, tačiau savo darbu ir požiūriu į treniruotes jis , manome, nusipelnė vietos komandoje. Yra ir žinomesnių vardų naujokų tarpe – tačiau kol kas dar, kaip minėjau, bandome integruoti juos į savo kolektyvą, o kaip bus – laikas parodys.
– Kaip reikalai su artimiausiu rezervu – jaunimu?
Šių metų pirmenybių nuostatuose atsirado reikalavimas, kad aikštėje rungtynių metu turėtų žaisti bent du jauni žaidėjai, tad progos pasireikšti jiems bus. Smagu, kad mūsų treniruotėse jau dalyvauja nemaža grupė šešiolikmečių- septyniolikmečių, dauguma jų jau gavo kažkiek žaidimo minučių kontrolinėse rungtynėse. Neabejoju, kad jei nepraras noro ir darbštumo – juos galime greitu laiku pamatyti ginant ir pagrindinės ekipos spalvas.
-Kas labiausiai neramina komandos žaidime? Kokios gali būti stipriosios pusės?
Vienareikšmiškai labiausiai trikdo per didelis klaidų skaičius elementariose situacijose. Per dažnai varžovams įteikiame dovanas, kurias kompensuoti būna labai sunku.
O iš komandos privalumų, tai galvočiau vienas pagrindinių iš jų – kad kolektyvas ne pirmi metai kartu, yra gera, kovinė dvasia, turėjome ir praeitame sezone sunkių momentų, bet atlaikėme. Kažkur giliai kirba mintis, kad ir šį sezoną turime atlaikyti.
-Kokie tikslai LFF II lygos pirmenybėse ?
Formaliai konkrečių tikslų dar neįvardinome, tačiau pirmas žingsnis būtų- patekti į tą pirmą turnyro lentelės pusę po pirmo rato, kad toliau rungtyniautume su lygos stipriausiais. O šiaip kol kas gana sunku vertinti kitų lygos ekipų pajėgumą, po kelių turų gal situacija bus kiek aiškesnė.
-Ką pasakytumėte apie pirmą varžovą- FK “Garliava” ?
Žaidėme su jais kontrolinėse rungtynėse, pavyko laimėti, tačiau tame susitikime mus kiek lydėjo ir sėkmė. Varžovas rimtas, turintis savo vystymosi viziją, nedaug trūko, kad rungtyniautų Pirmoje lygoje jau šįmet. Sudėtyje yra ir patyrusių, dar neseniai žaidusių Pirmoje ar net A lygoje futbolininkų, gabaus jaunimo. Žodžiu, pačiame sezono starte- rimtas išbandymas. Tikimės, kad jį išlaikysime 🙂
-Dėkui už pokalbį, linkime sėkmės sezone!