2020 metų Kybartų „Sveikatos” sezonas skaičiais, arba įdomioji statistika 🙂
Šiame neįprastai trumpame sezone sužaidėme 22 rungtynes (20 – LFF II lygos Pietų zonos pirmenybėse, 2 – LFF Hegelmann Litauen taurės varžybose). 12 rungtynių žaidėme namų aikštėse (10 – Kybartų, o 2 – Vilkaviškio stadionuose), 10 – išvykoje.
Apskritai, šiemet dažniau džiuginome, nei liūdinome savo gerbėjus – iškovojome 15 pergalių, 2 kartus sužaidėme lygiosiomis ir 5 kartus pralaimėjome. Paradoksalu, bet sėkmingiausiu miestu mums šį sezoną buvo sostinė – žaidėme Vilniuje tris kartus ir pasiekėme tris pergales, tiesa – labai sunkias.
Dauguma mūsų rungtynių vyko gana atkakliai, tad pergalių stambiais rezultatais pasitaikė ne itin dažnai – didžiausiu skirtumu (3 įvarčiais) buvo įveiktas Utenos „Utenis” (3:0), Alytaus „Vidzgiris” (4:1), Kauno „Žalgiris” C (4:1) ir du kartus – Alytaus „Dainava” B ekipa (4:1 ir 3:0). Taigi, šį kartą dzūkams buvome gana nepalankūs varžovai. Savo ruožtu, patyrėme ir kelis itin skausmingus pralaimėjimus išvykose – pirmenybių nugalėtojai Kazlų Rūdos „Šilas” sutaršė mus be gailesčio (7:0), skaudus pralaimėjimas patirtas ir Panevėžyje, prieš „Ekraną” (5:1). Nepavyko rimčiau pasipriešinti taurės varžybose ir A lygoje trečią vietą užėmusiam „Kauno Žalgiriui” (0:4).
22-jose “Sveikatos” rungtynėse aikštėje buvo pasirodę 27 žaidėjai.
21-ose rungtynėse aikštėje pasirodė Dominykas Ryckis, 20 – Vaidotas Norkeliunas, 19 – Mantas Kereiša, Gytis Vieraitis, Tomas Krakauskas, Rokas Gudelis. Kalbant apie sužaistas minutes, tai daugiausiai minučių aikštėje praleidusių trejetukas yra toks: Vaidotas Norkeliunas – 1708 min., Mantas Kereiša – 1690 min., Gytis Vieraitis – 1550 min.
Komandos vartus šį sezoną patikimai gynė ir žaidybinį laiką dalinosi Adamas Vieraitis (13 rungtynių, 1068 min.) ir Lukas Šalnauskas (11 rungtynių, 912 min.)
Dabar – apie futbolo puošmenas, įvarčius. Pavyko jų įmušti ne tiek ir mažai – „čielus” 48, tiesa į savus vartus praleidome irgi nemažai – 35. Tik 3 rungtynėse mums nepavyko įmušti nė vieno įvarčio, tuo tarpu savo vartus „sausai” užrakinome 7 kartus.
Įdomi detalė: 11 iš pasiektų 48-ių įvarčių pasiekė futbolininkai, pasirodę po keitimų, kai kuriems tam prireikdavo vos pora minučių praleisti aikštėje. Ypač pavojingi varžovams tokiais momentais buvo Gintaras Čibirka ir Dominykas Ryckis , įmušę po 3 įvarčius pakilę nuo atsarginių suolelio.
Įdomus faktas – Į Marijampolės „Sūduva” B vartus abejose rungtynėse įmušėme po 2 įvarčius (2:3 ir 2:1), ir juos pelnė tie patys žaidėjai – Rokas Gudelis bei Justas Vaišnys. Beje, Rokas mušdavo pirmuosius įvarčius, Justas- antruosius.
O šiaip galime pasidžiaugti, kad įvarčiais sezono metu pavyko pasižymėti net 14 mūsų futbolininkų. Aiškaus atakų lyderio neturėjome, tačiau tai galima vadinti ir privalumu, pavojingi buvo visi žaidėjai.
7 įvarčius pelnė Artūras Pečiulis
6 įvarčiai – Karolis Kereiša sąskaitoje
po 5 įvarčius pelnė: Deividas Karpavičius, Dominykas Ryckis, Simas Rekašius.
po 4 kartus kamuolį į varžovų vartus siuntė Justas Vaišnys ir Gintaras Čibirka
3 tikslūs smūgiai – pas Roką Gudelį ir Aistį Stanaitį.
2 įvarčius įmušė Tomas Krakauskas
po 1 kartą varžovus baudė Vaidotas Norkeliunas, Mantas Kereiša, Paulius Krakauskas ir Matas Kiskenas.
Futbolo nebūna be pražangų bei kortelių. Buvome jomis „apdovanoti” ir mes – surinkome 50 geltonos spalvos įspėjimų , o 4 kartus mūsų žaidėjai buvo priversti palikti aikštę anksčiau finalinio švilpuko po parodytų raudonų kortelių. Tiesa, šie skaičiai neturėtų labai gąsdinti palyginus su varžovų – rungtynėse su mumis jie gavo 85 geltonas korteles ir net 16 (!) raudonų.
Kortelių kategorijoje turime aiškius lyderius komandoje – matyt nusprendę niekam neatiduoti pirmenybės, po 6 geltonas korteles broliškai surinko Mantas Kereiša ir Karolis Kereiša. Visgi, Karolio gauta dar ir raudona kortelė leidžia jam suteikti labiausiai nesutramdomo sezono žaidėjo titulą …
O pabaigai – dar vieni, mums labai malonūs skaičiai. 11 namų rungtynių (priminsime, kad į paskutines žiūrovai nebuvo leidžiami) sulaukėme 2589 žiūrovų (vidutiniškai~ 235 žiūrovai per rungtynes). Jautėme jūsų palaikymą namuose, girdėjome jus ir išvykose. Dėkui už „sirgimą” viso sezono metu, stengsimės, kad kitame sezone progų džiaugtis būtų dar daugiau!
(Naglis MIKNEVIČIUS)