Baigiasi 2017 metai. Kybartų miesto sporto klubui „Sveikata“ šie metai buvo pilni įvairių renginių, varžybų, turnyrų.

Metai prasidėjo nuo įvairių klubo administracijos darbų. Svarbiausiu klausimu tapo naujų futbolo klubo „Sveikata“ įstatų įteisinimas. Klubas nusprendė atnaujinti įstatus, kad galėtų išplėsti savo veiklos sritis ir veiklos rūšis, kadangi norint vykdyti įvairius projektus, klubas neatitiko visų keliamų reikalavimų. Nuo šių metų klubas pradėjo vykdyti neformalaus ugdymo programas vaikams, taip pat planuojami dar keli nauji projektai, kurie bus susieti su vaikų ugdymu, šeimų įtraukimu į klubo veiklą.

Visus metus aktyviai ruoštasi klubo šimtmečio minėjimui, kuris įvyks 2019 metais. Sukurti specialūs 100-mečio kamuoliai, skirti kaip padėka žmonėms, skiriantiems paramą paminklui V. Kochanauskui įamžinti.

Klubas gavo kvietimą prisijungti prie seniausius pasaulio klubus vienijančios draugijos „Club of Pioneers“. Ši draugija siekia išsaugoti originalias futbolo vertybes: pagarbą, sąžiningumą, bendravimą. Taip pat rengia susitikimus ir futbolo turnyrus tarp seniausių pasaulio klubų.

2017 m. nenutrūko ir bendradarbiavimas su mūsų senaisiais partneriais: „Rasos“ specialiąja mokykla, lopšeliu-darželiu „Kregždutė“, sporto klubu „Impulsus“, „Saulės“ progimnazija. Šiais metais pradėjome draugauti ir pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su mokykla-darželiu „Ąžuoliukas“.

Klubo komandos vykdė aktyvią sportinę veiklą, dalyvavo vaikų, senjorų, vyrų varžybose. Buvo surengti kasmetiniai turnyrai: „V. Kochanausku atminti“, „Sveikatiečiams atminti“.

Aišku, pagrindinis klubo uždavinys – išlaikyti vyrų komandą, kuri vėl dalyvavo Lietuvos II lygos Pietų zonos futbolo pirmenybėse. Iš dalyvavusių dešimties komandų užimta penkta vieta. Kaip ir kiekvienais metais, mūsų lygoje žaidė A lygos „Žalgirio“, „Sūduvos“, Jonavos dublerinės komandos. Kadangi „Sveikatos“ komandoje dauguma žaidėjų – tik mūsų rajono futbolininkai, todėl buvo be galo sunku kovoti su komandomis, papildytomis aukščiausio lygio žaidėjais. Džiugu, tuo pačiu ir liūdna paminėti, kad nuo ketvirtą vietą užėmusios Marijampolės „Sūduvos-B“ komandos atsilikome tik įmuštų-praleistų įvarčių santykiu.

Sezono pradžioje  buvo sužaisti du draugiški susitikimai su Kauno ir Druskininkų komandomis. Jau penktą sezoną komandą kovoms ruošė treneris H. Katilius, kuriam padėjo jaunimo treneriai L. Savickas, R. Melsbakas, M. Mikelkevičius.

Pirmajame varžybų rate buvo sužaista net tris kartus lygiosiomis ir tai neleido komandai priartėti prie lentelės lyderių.

Antrojo rato pabaigoje sekė puiki laimėtų rungtynių serija, buvo laimėtos net penkios iš šešių paskutinių rungtynių. Žiūrovams ypač įsiminė puikios rungtynės su „Jonava-B“ ir „Panerio“ komandomis, kuriose pasiektos pergalės 9:2 ir 7:0.

Komanda taip pat dalyvavo LFF taurės varžybose, kurių pirmajame etape 4:0 buvo nugalėta Šiaulių „Fanai“ komanda. Antrajame etape burtai komandą suvedė su A lygos „Jonava“ komanda. Sveikatiečiai priešinosi visas varžybas profesionaliems futbolininkams, bet pralaimėjo rezultatu 1:2 ir pasitraukė iš tolimesnių taurės kovų.

Sezono uždarymo vakaronės metu diplomais ir padėkomis buvo apdovanoti geriausi komandos žaidėjai: perspektyviausiu pripažintas jaunasis Adamas Vieraitis, geriausiu vartininku – Vytenis Bujauskas, geriausiu gynėju – Mantas Kereiša, geriausiu saugu – R. Gudelis. Specialiu prizu, kurį įsteigė Lilija ir Antanas Žilinskai, apdovanotas Artūras Pečiulis. Artūras viso sezono metu puikiai ir rezultatyviai žaidė ir su 17 įvarčių liko antras visų lygos snaiperių sąraše.  Sveikinimus ir palinkėjimus tarė Kybartų „Sveikata“ prezidentas Nerijus Demenius. Jis taip pat dėkojo ir klubo rėmėjams:

UAB „BELOR“, UAB „ELBRESA“, Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijai, Seimo nariui Algirdui Butkevičiui, Marijampolės apskrities futbolo federacijos (MAFF) prezidentui Žydrūnui Buzui, UAB „Vilkaviškio autoklubas“ vadovui Robertui Deltuvui, UAB „Sport time“.

Taip pat – Kybartų seniūnijai, Evaldui ir Linai Mačiuliams, Andriui ir Mildai Vaičaičiams, Zigmui Botyriui, Antanui ir Lilijai Žilinskams, Rimantui ir Jurgitai Kivyliams, Arūnui ir Svetlanai Norkeliūnams, Vaidui ir Daivai Bruožiams, Ričardui ir Oksanai Siaurusaičiams, Vytautui Skinkiui, sporto klubui „Impulsus“, UAB „Kautra“, UAB „Aukso ragas“, Kybartų „Saulės“ progimnazijai, UAB „Kybartų darna“, Kybartų kultūros centrui.

Bei savo draugams: Kybartų „Sveikatos“ FANAMS, Romui Šunokui, Dainiui Kovui, Gintarui Ryckiui, Romutei Jablonskienei, Arvydui Iešmantavičiui, Haroldui Kerušauskui, Mariui Vilemaičiui, Erikui Plaušiniui , Stasiui Katinskui, Mindaugui Balčiūnui ir kitiems.

FK „Sveikata“ informacija